POPIS KAMEN

Výborná, léty a zákazníky prověřená, španělská TURBO KAMNA na dřevo a  dřevní hmotu i horší kvality.  Kvalitní kamna se zabudovaným unikátním turbo systémem který dodává kamnům extra velký výkon a velice rychle je rozpálí po celém povrchu!

V kamnech je zabudovaná kovová turbo trubice kterou se po nahřátí sám přisává vzduch a ten proudí přímo nad rošt do středu ohně. Je to jako když kovář vhání do výhně čerstvý vzduch měchem. Zvyšuje se tím intenzita hoření a tepelný výkon kamen. Regulace přívodu vzduchu je jednoduchým posunutím šoupátka umístěným na okraji plotýnky. Druhým šoupátkem umístěným též na kraji plotýnky se reguluje přívod sekundárního vzduchu který ovlivňuje čistotu spalování. Regulací obou šoupátek ovlivňujete i rychlost hoření.

Přikládání paliva do kamen je po odklopení velkého kulatého víka v plotýnce. K tomu slouží přiložený kovový pohrabáč. Palivo - dřevo se spustí do spalovacího prostoru kamen. Na dně tohoto spalovacího prostoru je litinový rošt kterým propadává popel do prostoru pod roštem. Tento prostor je přístupný po otevření spodních dvířek umístěných ve spodní části kamen. Již zmíněným pohrabáčem nahrnete jednou za čas popel na kovovou lopatku. Přikládací otvor je veliký a dají se jím jednoduše přikládat špalky i větších průměrů. Přikládá se až když v kamnech zůstávájí žhavé uhlíky - kamna nezakouří do místnosti a můžete je využít i jako gril. Kamna se rychle rozpálí po celém obvodu a plotýnce. Získáte tak RYCHLÉ TEPLO. Dle typů kamen je možno nakládat i poměrně dost dlouhé špalky (až 50 cm). V kamnech můžete spalovat i štěpky, dřevěnou drť, hobliny atd. a nemusí být uplně suché.

V kamnech MIXTA 3 Smalt je možno navíc spalovat i uhelné brikety. Plotýnka kamen může posloužit i k vaření. Tato kamna se hodí k vytápění různých druhů prostor jako jsou stany, maringotky, hospody, kanceláře, klubovny, dílny, společenské místnosti či obývací pokoj. Někteří zákazníci je využívají také na stavbách. Jejich dokonalá, jednoduchá regulace přívodu vzduch umožňuje nastavit kamna k pomalému ekonomickému topení či naopak k rychlému získání co nejvyššího výkonu za velice krátkou dobu.

Tato kamna neobsahují ve své konstrukci žádný spotřební materiál jako jsou šamoty a těsnící šňůry. Nemá se na nich tedy co pokazit. To je předurčuje k dlouhému, bezstarostnému používání. Vyústění kouřovodu nemá žádný extra velký průměr a tak je lze napojit na zcela běžný, funkční komín. Lze také nasadit pouze kouřové roury a kamna budou také fungovat. Kamna jsou lehká a tak lze s nimi snadno manipulovat. Vyrábí se s horním - vertikálním či zadním - horizontálním odvodem spalin v černé nebo stříbrné barvě.

Vybírejte si typ dle potřeby - velikost vytápěného prostoru viz výkon kamen v uvedené tabulce.

Typ

kamen

Celková váha

kg

 

Venkovní        průměr     kamen

mm

 

Celková výška  kamen

mm

 

Hloubka topeniště

mm

 

 

Maximalní. délka přikl. polen

cm

 

Průměr kouřovodu

mm

 

 

Nominální  výkon

kW

 

 

Maximální výkon

kW

 

 

Průměrnávelikost vytápěného prostoru

m3

Mixta 3

22

370

617

517

40

110

7,5

14,4

150

Mixta 4

28

425

690

590

48

120

8.5

15.1

200

Leňa 6

25

425

770

670

53

120

8,5

16,5

230